Rejs po Nilu 8 dni

  • 3002.jpg1
  • 3003.jpg1

Dzień pierwszy

Po przyjeździe do Luksoru, udajemy się na statek gdzie czeka na Państwa kolacja.

Dzień drugi

Dzień rozpoczynamy śniadaniem, a następnie mamy w planach zwiedzanie kompleksu świątynnego w Karnaku oraz Świątyni Luksorskiej, znanej także jako Świątynia Narodzin Amona. Następnym punktem programu jest wizyta w Instytucie Papirusu, gdzie poznamy sposób wytwarzania papirusu, a także będzie można zakupić arkusz z malowidłem.
Następnie jest przewidziany obiad, a po nim rejs w kierunku Esny i Edfu.
Później kolacja i dyskoteka.

Dzień trzeci

Początek dnia – śniadanie, a po nim będziemy zwiedzać Świątynię Boga Horusa w Edfu. To najlepiej zachowany obiekt kultu w Egipcie, oraz drugi co do wielkości zaraz po Karnaku. Po zwiedzeniu świątyni czeka nas rejs w kierunku Kom Ombo – Świątyni Dwóch Bogów.
Po obiedzie udajemy się aby zobaczyć wspaniałą świątynię Boga Sobka i Horusa Starszego, własnie w Kom Ombu.
Po powrocie płyniemy w kierunku Asuanu, następnie kolacja i dyskoteka.

Dzień czwarty

Po spożyciu śniadania zaplanowaliśmy dla Państwa zwiedzanie Asuanu, a tam zobaczymy Wielką Tamę Asuańską, kamieniołomy z niedokończonym obeliskiem Królowej Hatszepsut oraz złożymy wizytę w Pałacu Perfum.
Następnie będzie obiad, a po nim czas wolny w Asuanie (możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych np. ogród botaniczny, wioska nubijska).
Następnie zapraszamy na kolację, a po niej na Show Nubijski.

Dzień piąty

Po porannym posiłku, przewidzieliśmy dla Państwa czas wolny w Asuanie, a tam będzie możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych np. do Abu Simbel – jednej z najwspanialszych świątyń Egiptu.
W godzinach popołudniowych będzie obiad, a po nim ciąg dalszy czasu wolnego w Asuanie z możliwością skorzystania z dodatkowych wycieczek np. zwiedzenie Świątyni Izydy na wyspę File.
Po powrocie kolacja i dyskoteka, a statek w tym czasie obierze kurs na Kom Ombu.

Dzień szósty

Śniadanie rozpoczyna kolejny dzień naszej wspaniałej przygody po Nilu, a my wolno bedziemy płynąć w kierunku Edfu i Esny.
Obiad o zwykłej porze, a w tym czasie statek obierze kurs w kierunku Luksoru.
Po kolacji odbędzie się dla Państwa pokaz z tańcem brzucha oraz tańcem wirującego Derwisza.

Dzień siódmy

Po śniadaniu rozpoczniemy przedostatni dzień naszej wycieczki po wodach Nilu i proponujemy w tym dniu zwiedzanie zachodniego brzegu Luksoru. Tam znajduje się Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona oraz odwiedzimy wytwórnię alabastru.
Po obiedzie przewidziany jest czas wolny w Luksorze, z możliwością skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych.
Kolacja odbędzie się o zwykłej porze, a po niej dyskoteka.

Dzień ósmy

Po siedmiu ciekawych dniach spędzonych na pokładzie statku, przychodzi czas na powrót. Po śniadaniu następuje wyokrętowanie, czyli zejście ze statku oraz transfer do Hurghady.