ALEKSANDRIA – 2dni 190 USD

Niedziela - Wtorek - czwartek
  • 52.jpg1
  • 49.jpg1
  • 51.jpg1

Niedziela - Wtorek - czwartek

Aleksandria – to drugie co do wielkości miasto w Egipcie, zamieszkałe przez ponad 4 miliony ludzi. Aleksandria to ważny ośrodek naukowy, kulturalny, przemysłowy, handlowy i turystyczny. Miasto istniało od 2686 roku p.n.e. pod nazwą Rhakotis.
W 332 roku p.n.e. Aleksander Macedoński nazwał miasto swoim imieniem i doprowadził do jego rozbudowy, czym walnie przyczynił się do jego rozwoju.
Aleksandria była stolicą Egiptu przez ok 1000 lat, aż do podbicia jej przez muzułmanów w VII wieku.
Tutaj powstała Septuaginta, czyli pierwsze tłumaczenie Starego Testamentu z hebrajskiego na grekę. Do najciekawszych zabytków Aleksandrii zaliczają się: Pałac Montazah, Twierdza Kajtbaj, Katakumby, Serapejon, Amfiteatr Rzymski, Meczet Abu Al-Abbas, oraz otwarta w 2003 roku nowa Biblioteka Aleksandryjska.

Wyjazd ok. godz. 01.00 rano spod hotelu (bus klimatyzowany). Przyjazd do Aleksandrii po ok. 10.00 godz. (po drodze postój w przydrożnej kawiarni).
Po przyjeździe do Aleksandrii i zakwaterowaniu w 3 – gwiazdkowym pensjonacie lub hotelu, udajemy się na obiad. Po obiedzie ok. godz. 15-tej zaczynamy zwiedzanie tj.:
Pałac Króla Faruka ( Montazah ), Biblioteka Aleksandryjska,
Midan Saad Zaghloul (­ Plac Sada Zaghlula ). Po krótkim odpoczynku ok. 20-tej – kolacja. Posiłki wliczone są w cenę, natomiast napoje trzeba kupić we własnym zakresie na swój koszt. Po kolacji możemy spacerować po mieście ( Sharia Nabi Daniel )
Następnego dnia śniadanie ok. 7-ej, a potem zwiedzanie:
Kolumna Pompejusza, Świątynia Serapisa i trzy podziemne galerie, zespół Katakumb na Kom as­-Szukafa oraz Amfiteatr Rzymski. Zajmie nam to ok. 4 godzin. Po obiedzie w restauracji udajemy się na zwiedzanie Twierdzy Kajtbaj, busem udajemy się w drogę powrotną.

W cenę programu wliczony jest:
— transport,
— noclegi,
— posiłki (bez napojów),
— bilety wstępu,
— przewodnik.