Oaza Siwa — Program 5 dni 300$

  • 315.jpg1
  • 313.jpg1
  • 312.jpg1

Pierwszy dzień wycieczki:

Przybycie do oazy, która znajduje się w północno-zachodnim Egipcie, blisko granicy z Libią.
Kolacja oraz nocleg, będą czekać na Państwa w 4-gwiazdkowym hotelu.

Drugi dzień wycieczki:

W kolejnym dniu wycieczki, po śniadaniu zaplanowaliśmy zwiedzanie Góry Umarłych. Znajduje się tam wiele ciekawych grobowców, w tym także grobowiec Sia-mona, pochodzący z III wieku p.n.e., oraz grób Mesu-Isis należący do 26 dynastii.

Zwiedzanie starożytnego miasta Szali, to kolejny punkt naszego programu. Miasto zostało założone w XIII wieku i prawdopodobnie zostało zniszczone w XX wieku z powodu brudnych opadów. Domy w mieście zostały wykonane z “Khershef”- lokalnej mieszanki gliny, soli i wielu innych materiałów.

Kolejne miejsce które warto odwiedzić, to świątynia zwana Wyrocznią Amona, jedna z najbardziej znanych i ważnych zabytków Siwa. To tam Aleksander Wielki gdy pojawił się w 331 roku p.n.e. uzyskał tytuł króla Egiptu.

Następnie chcemy Państwu zaproponować odwiedzenie Łazienki Kleopatry, gdzie będzie można skorzystać z kąpieli, w tym wspaniałym naturalnym kąpielisku.

Wizyta w Gebel Dakrour, to kolejne miejsce które trzeba odwiedzić, będąc w tym rejonie. Jest to jedno z miejsc znanych na całym świecie, z leczenia reumatyzmu, poprzez umieszczenie całego ciała w gorącym piasku tej góry. To miejsce jest znane od czasów Ptolemeusze i grecko – rzymskich epok.
Dzień zakończymy kolacją i noclegiem w hotelu.

Trzeci dzień wycieczki:

Śniadanie zjemy w hotelu, a następnie udamy się jeepem do Bir Wahed — jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, znajdujących się 15 km na południowy – zachód. Atrakcją tą jest studnia, która znajduje się w centrum wydmy i jest najlepszym miejscem do kąpieli w wodzie mineralnej.

Następnie będziemy podróżować po magicznej pustyni wokół Siwa i obserwować starożytne skamieniałości, które pochodzą z różnych epok dawnych czasów.

Wieczorem obejrzymy wspaniały zachód słońca, a po nim zaprosimy Państwa na kolację i nocleg, który zaplanowaliśmy w obozie.

Czwarty dzień wycieczki:

Po porannym posiłku pojedziemy jeepem do Abu Shrouf. Jest to wieś która znajduje się w pobliżu Siwa, i mieszczą się tam ruiny rzymskiej świątyni i niedawno odkryte grobowce rzymskie, oraz starożytna fabryka produkującą oliwę z oliwek. Na terenie wsi znajduje się najlepsze podziemne źródło słodkiej wody.

Później udamy się w podróż do naturalnych źródeł Coraishet i Ain Safi, które znajdują się zaledwie dwa kilometry na południowy – wschód od Siwa i są otoczone palmami i zielenią.
Kolację i nocleg przygotowaliśmy w hotelu.

Piąty dzień wycieczki:

Śniadanie w hotelu i powrót do Hurghady.

* W trakcie wycieczek zamiast obiadu suchy prowiant.

Cena zawiera:

— Wszystkie transfery,

— Pobyt w hotelach turystycznych 4-gwiazdkowych ( 3 noclegi, oraz 1 nocleg w obozie ).

— Wyżywienie ( 3 posiłki dziennie ),

— Opieka polskojęzycznego rezydenta i polskojęzycznego przewodnika podczas pobytu,

— Bilety występu do obiektów zwiedzanych.