Oaza Siwa + Aleksandria 7 dni 420$

  • 308.jpg1
  • 310.jpg1

Pierwszy dzień:

Przyjazd do Siwy, znajdującej się w północno-zachodnim Egipcie, niedaleko granicy z Libią.
Kolację i nocleg mają Państwo zapewnione w 4-gwiazdkowym hotelu.

Drogi dzień:

Po śniadaniu, dzień rozpoczniemy od zwiedzania Góry Umarłych, gdzie znajduje się wiele ciekawych grobowców, takich jak n.p. grobowiec Sia-mona, który pochodzi z III wieku p.n.e. oraz grób Mesu-Isis należący do 26 dynastii.

Kolejnym punktem naszego programu, jest zwiedzanie starożytnego miasta Szali, które zostało założone w XIII wieku i prawdopodobnie zostało zniszczone w XX wieku z powodu brudnych opadów. Domy w tym mieście zostały wykonane z “Khershef” — lokalnej mieszanki gliny, soli i wielu innych materiałów.

Siwa jest znana z wielu zabytków, jednak najważniejsza jest Wyrocznia Amona. Jest to świątynia, w której w 331 roku p.n.e. pojawił się Aleksander Wielki i uzyskał tytuł króla Egiptu.

Następnym ciekawym miejscem, gdzie chcemy Państwa zabrać, to Łazienka Kleopatry. Tam będzie można skorzystać z kąpieli w tym wspaniałym naturalnym kąpielisku.

Naszym ostatnim punktem programu tego dnia, będzie zwiedzanie Gebel Dakrour. Jest to jedno z miejsc, znanych na całym świecie, z leczenia reumatyzmu, poprzez umieszczenie całego ciała w gorącym piasku tej góry. To miejsce jest znane od czasów Ptolemeusze i grecko-rzymskich epok.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Trzeci dzień:

Śniadanie zjedzą Państwo w hotelu, a po nim udamy się jeepem do Bir Wahed, jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, która mieści się 15 km na południowy-zachód. Tą atrakcją jest studnia, która znajduje się w centrum wydmy i jest najlepszym miejscem do kąpieli w wodzie mineralnej.

W dalszej kolejności, będziemy podróżowac po magicznej pustyni wokół Siwa i podziwiać starożytne skamieniałości, które pochodzą z różnych epok dawnych czasów.

Przed kolacją jeszcze obejrzymy wspaniały zachód słońca, a po kolacji nocleg w obozie.

Czwarty dzień:

Po śniadaniu czeka nas wycieczka do Abu Shrouf, gdzie udamy się jeepem. Abu Shrouf to wieś, która znajduje się w pobliżu Siwa, i tam właśnie mieszczą się ruiny rzymskiej świątyni, oraz niedawno odkryte grobowce rzymskie, a także starożytna fabryka produkującą oliwę z oliwek. Na terenie wsi znajduje się najlepsze podziemne źródło słodkiej wody.

Później udamy się w podróż do naturalnych źródeł Coraishet i Ain Safi, znajdujących się zaledwie dwa kilometry na południowy-wschód od Siwa i ktore są otoczone palmami i zielenią.
Tym razem kolacja i nocleg w hotelu.

Piąty dzień:

Po śniadaniu pojedziemy do Aleksandrii, gdzie zostaną Państwo zakwaterowani w hotelu, a następnie zjedzą obiad.
W dalszej części dnia, zaplanowaliśmy zwiedzanie Montazah (Ogród Pałacu Króla Faruka).
Będą Państwo mieli możliwość zrelaksować się, spacerując alejkami wśród pieknych kwiatów.
Wieczorem kolacja i nocleg w Aleksandrii.

Dzień szósty:

Śniadanie zjemy w hotelu, a po nim pojedziemy do najważniejszej świątyni jaka znajduje się w Aleksandrii, i będziemy mieli okazję przyjrzeć jej się z bliska — jest to świątynia Serapisa.
Następnie zwiedzimy Katakumby, a po obiedzie udamy się do Cytadeli Kajtbaj.
Kolacja i nocleg w Aleksandrii.

Dzień siódmy:

Po śniadaniu nastąpi wymeldowanie z hotelu i podróż powrotna do Hurghady.

* W trakcie wycieczek zamiast obiadu suchy prowiant

Cena zawiera:

– Wszystkie transfery,
– Pobyt w hotelach turystycznych 4-gwiazdkowych ( 5 noclegów , a 1 nocleg w obozie ),
– Wyżywienie ( 3 posiłki dziennie ),
– Opieka polskojęzycznego rezydenta i polskojęzycznego przewodnika podczas pobytu,
– Bilety wstępu do obiektów zwiedzanych.