Wycieczki Marsa Alam – Krajoznawcze

Z Marsa Alam możne jechać zwiedzać Kair, Luksor, Asuan, Abu Simbel, Denderę i Aby Dos

Wycieczki Marsa Alam – krajoznawcze

Kair z Marsa Alam
Kair to stolica i największe miasto Egiptu. Mieszka w nim ponad 6,5 mln mieszkańców, ponieważ miasto jest ogromne w Afryce nazywane jest „Matką Świata” albo „Miastem tysiąca minaretów”. Kair leży po obu stronach Nilu, który od starożytności uważany był za rzekę życia. Na wschodnim brzegu rzeki leży najstarsza dzielnica Kairu i właśnie tam znajduje się najwięcej starych zabytków. Natomiast zachodnie dzielnice zbudowane zostały w XIX w. wg wzorców zachodnioeuropejskich i cechują je szerokie aleje, zieleń i otwarte przestrzenie. Mieści się tu większość biur i budynków rządowych. W Kairze warto zwiedzić Muzeum Starożytności, Wielki Meczet Alabastrowy, cytadelę Kairską oraz zobaczyć starochrześcijańską Dzielnice Koptyjską. Na lewym brzegu Nilu znajduje się również Giza, która jest obowiązkowym miejscem odwiedzenia, na zachód od niej mieszczą się najistotniejsze zabytki Egiptu – Sfinks i piramidy.
Luksor z Marsa Alam
Luksor dawną stolica Egiptu. Tutaj zobaczycie Dolinę Królów z grobowcami faraonów, m.in. Kolosy Memnona, Tutenchamona, Świątynia Hatszepsut – kobiety – faraon oraz Karnak. Luxor zawsze zwiedza się, jak turyści wybierają rejs po Nilu, wtedy też opcjonalnie proponujemy fabrykę alabastru i muzeum papirusów.
Abu Simbel z Marsa Alam
Abu Simbel położona nad Nilem, niedaleko Asuanu. W Abu Simbel znajdują się dwie świątynie, które zostały wzniesione przez Ramzesa II w XII w. p. n. e. z ogromnymi pomnikami bogów, które miały ukazywać przybyszom z Nubii ogromną potęgę Egiptu.

KAIR 1 DZIEŃ 90 USD

Wyjazd z Marsa Alam ok. 23:00. Podróż do Hurghady, a stamtąd do Kairu autokarem. Przyjazd do Kairu około godz. 08:00.

KAIR 2 DNI 160 USD

Program pierwszego dnia przebiega jak w Kairze jednodniowym. Po zwiedzaniu udajemy się do hotelu, zakwaterowanie

ALEKSANDRIA 2 DNI 190 USD

Aleksandria – to drugie co do wielkości miasto w Egipcie, zamieszkałe przez ponad 4 miliony ludzi. Aleksandria to ważny

LUKSOR 85 USD

Wyjazd z Marsa Alam ok. godz. 03:30 do Luksoru. Podróż trwa ok. 6 godz. w jedną stronę. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym

ABU SIMBEL I ASUAN 2 Dni 180 USD

Wycieczka odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z Marsa Alam w godzinach rannych. Po przyjeździe

DENDERA I ABYDOS 100 USD

Niepowtarzalna okazja zwiedzenia dwóch wspaniałych świątyń – świątynia bogini Hathor w Denderze i świątynia boga Ozyrysa