Wycieczki Hurghada – Oaza Siwa

Wycieczki Hurghada – Oaza Siwa

Oaza w północno-zachodnim Egipcie, blisko granicy z Libią  , w muhafazie Matruh, 560 km na zachód od Kairu i 300 km na południe od portu nad morzem Śródziemnym w Matruh. Na zachód od depresji Kattara, a na południe od Wyżyny Libijskiej. Zajmuje obszar 80 km², rozciąga się od 10 do 30 km (z północy na południe). W depresji -18 m p.p.m. W północnej części oazy znajduje się port lotniczy Siwa.

Liczba ludności ponad 20 000.

W oazie Siwa rośnie ok. 250 000 palm daktylowych, 50 000 oliwek oraz wiele krzewów pomarańczy i cytrusów. W oazie znajduje się ponad 200 źródeł wody.

Miasto Siwa (główna miejscowość w oazie) powstało wokół ruin Szali (ufortyfikowana oaza, powstała z cegły mułowej w 1203 r.). W 2006 roku zamieszkiwało je 16 056 mieszkańców.

Oaza Siwa leżąca na skraju Wielkiego Morza Piasku pozostała niezmieniona i zapomniana przez setki lat. Dopiero w latach 80. XX w. połączono ją z drogami: asfaltową z Matruh na wybrzeżu śródziemnomorskim i (pustynną) z oazą Bahrijja, dzięki czemu region zaczęli odwiedzać turyści. Nad głównym placem Siwy górują ruiny dawnego miasta Szali. Blisko centrum znajduje się Muzeum Domu Siwy prezentujące typowe miejscowe ubiory, biżuterię i wyroby rzemiosła.

Po II wojnie światowej zbudowano wytwórnię jednej z najpopularniejszych w Egipcie wód mineralnych (Siwa).

13 stycznia 2003 roku na terenie oazy zlokalizowano metę 13. odcinka Rajdu Dakar z libijskiego Sarir, a 14 stycznia był tu start i meta 12. odcinka specjalnego (o długości 341 km) tego rajdu. Dzień później odbył się start do 13. odcinka, do Ad-Dachila.

Oaza Siwa 5 dni

Pierwszy dzień wycieczki:

Przybycie do oazy, która znajduje się w północno-zachodnim Egipcie, blisko granicy z Libią.
Kolacja oraz nocleg, będą czekać na Państwa w 4-gwiazdkowym hotelu.

Drugi dzień wycieczki:

Oaza Siwa + Aleksandria 7 dni

Pierwszy dzień:

Przyjazd do Siwy, znajdującej się w północno-zachodnim Egipcie, niedaleko granicy z Libią.
Kolację i nocleg mają Państwo zapewnione w 4-gwiazdkowym hotelu.

Drogi dzień: