Wycieczki Marsa Alam

Marsa Alam

Kurort Marsa Alam jedno z najbardziej nieodgadnionych miejsc w Egipcie, oddalona jest ok. 250 km na południe od Hurghady. Spokojna i kameralna nie opanowana jeszcze przez masową turystykę dawna wioska rybacka, w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija. Jedno z lepszych miejsc w Egipcie do nurkowania, ze względu na niezwykle czystą wodę i dziką jeszcze naturę. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego i magia kolorów podwodnego świata, zachwycają turystów z całego świata. Rafy koralowe są tu nienaruszone i wyjątkowo piękne. Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin Mouse i rafa Elphistone. Baza noclegowa to przede wszystkim luksusowe hotele położone przy piaszczysto – koralowych plażach i skupione w morskich zatoczkach na północ od centralnej części Marsa el Alam.

Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

Będąc tu można wybrać się na safari lub przez cały dzień poznawać podwodny świat.

Marsa Alam to doskonałe miejsce na urlop, bowiem każdy może zaplanować tu sobie wakacje według własnych potrzeb i upodobań, wykorzystując przy tym mnóstwo udogodnień oferowanych przez miejscowe hotele. Na uwagę zasługuje Port Ghalib – miejscowość turystyczna, dynamicznie się rozwijająca, z nowoczesnymi hotelami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych; powstaje tu największy port jachtowy na środkowym wybrzeżu; ok. 70 km miasta leży najstarsza wioska turystyczna – El Quseir, posiadająca zabytkową, arabską starówkę. Warto zobaczyć również pozostałości osmańskiego fortu z XVI w., w którego murach znajduje się muzeum – Wycieczki Marsa Alam.

El Quser

Kurort El Quser dla najbardziej wymagających turystów, dla miłośników dobrej zabawy i wszelkiego rodzaju rozrywki, a także wymarzone miejsce dla płetwonurków występuje tu doskonała podwodna roślinność od gaji namorzynowowych, grup manatów, rogatnic oraz kotery i mureny. Idealne miejsce do nurkowania to również piaszczyste i ciepłe laguny z dużą ilością małych kolorowych egzotycznych rybek.

Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

El Quser to lazurowe morze, niedostępne góry po drugiej stronie oraz jedna z najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego. Doskonałe warunki również dla surfingu, windsurfingu, można tu wypożyczyć skutery wodne, motorówki, a także wybrać się na rejs żeglowy, aby podziwiać urocze zakątki egipskiego wybrzeża – Wycieczki Marsa Alam – Turyści, którzy w czasie urlopu lubią posmakować regionalnej kuchni to nie poczują się zawiedzeni w El Quser. Wystarczy, że udadzą się na promenadę, gdzie rozpościerają się liczne zapachy regionalnych smakołyków oraz można usłyszeć arabską muzykę.