Wycieczki fakultatywne

INFORMACJE O MARSA ALAM

Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

Marsa Alam – kiedyś niewielka osada rybacka, obecnie zaś jeden z najpopularniejszych regionów na wakacje w Egipcie. Region Marsa Alam słynie z najpiękniejszych piaszczystych plaże w Egipcie oraz z wspaniałego podwodnego świata i delfinów. Wczasy w Marsa Alam to także nowoczesna baza hotelowa z pełną listą udogodnień dla nawet najbardziej wymagających gości. Jest to jedno z spokojniejszych miejsc na Riwierze Morza Czerwonego. Region ten wciąż uchodzi za oazę spokoju dla rodzin z dziećmi.

Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

Urlop w Marsa Alam warto urozmaicić wycieczkami fakultatywnymi.

INFORMACJE O HURGHADZIE

Wycieczki fakultatywne Hurghada

Hurghada na przestrzeni 30 lat przeobraziła się z niewielkiej rybackiej wioski liczącej kilkuset mieszkańców w jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Afryki Płn.

Kurort usytuowany nad Morzem Czerwonym, na zachodnim brzegu Zatoki Sueskiej, oddalony od stolicy Egiptu – Kairu ok. 500 km. Sławę osiągnęła dzięki wspaniałemu położeniu nad kryształowo czystym Morzem Czerwonym, obfitującym w malownicze rafy koralowe, które są głównym atutem Hurghady. Ponadto bliskość bezkresnej pustyni, malowniczy łańcuch górski, cicha i spokojna okolica, piaszczyste plaże – to wszystko przyciąga turystów pragnących wypocząć.

Wycieczki fakultatywne Hurghada

Hurghada jest bardzo dogodnym punktem wypadowym dla wycieczek fakultatywnych.

Hurghada to raj dla miłośników najróżniejszych sportów wodnych, w szczególności nurkowania i snurkowania.

Miasto w dalszym ciągu jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym – powstają nowe obiekty i hotele. Należy więc liczyć się z pracami budowlanymi w otoczeniu hotelu.

Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok dzięki korzystnym temperaturom powietrza oraz ciepłym wodom Morza Czerwonego, których temperatura waha się w granicach 19C – 23C zimą oraz 22C – 26C latem.

Hurghada posiada dwa centra: SAKKALA ( DOWN – TOWN ) i AL DAHAR, w których znajdą Państwo liczne restauracje, puby, kluby, sklepy i arabskie bazary.

Każdy miłośnik nurkowania ma tutaj możliwość poszerzenia zakresu swoich umiejętności. W Hurghadzie znajdują się liczne szkoły nurkowe zapewniające profesjonalne szkolenie, wykwalifikowanych instruktorów oraz możliwość uzyskania międzynarodowej licencji.

Wycieczki fakultatywne Hurghada

Zachęcamy również do zwiedzenia miejscowego Akwarium, gdzie można obserwować podwodną faunę i florę; podobne atrakcje zapewnia wycieczka łodzią podwodną lub łodzią ze szklanym dnem, z pokładu których można robić zdjęcia.