Wycieczki fakultatywne Hurghada – Rejs

Wycieczki fakultatywne Hurghada – Rejs

Odkryj Egipt w niezwykły sposób podczas luksusowego rejsu po Nilu.

Nigdzie przeszłość i teraźniejszość nie spotykają się w tak ekscytującej formie jak w dolinie Nilu. Nil od zawsze miał ogromny wpływ na kulturę i historię narodu egipskiego. Słowo „Nil” pochodzi od greckiego „Neilos” i oznacza dolinę rzeki, w języku staroegipskim Nil nazywany był „Iteru”, czyli „Wielka Rzeka”. Nil zachwyca nie tylko imponującymi zabytkami i wspaniałymi widokami, które można podziwiać podczas rejsów. Niezaprzeczalnego uroku przydają mu także charakterystyczne faluki ze zjawiskowymi żaglami.

Rejs statkiem wycieczkowym po Nilu jest jednym z ciekawszych sposobów na zwiedzanie jednych z głównych atrakcji turystycznych tego kraju, położonych poza nadmorskimi kurortami. W czasach wiktoriańskich był to wręcz jedyny sposób umożliwiający odwiedzenie najwspanialszych pozostałości po świecie starożytnym. Współcześni turyści mają oczywiście do wyboru znacznie więcej opcji, ale rejs ma w sobie nutkę romantyzmu i aurę tajemnicy, które sprawiają, że ta forma wypoczynku nadal cieszy się dużą popularnością.

Statek wycieczkowy jest nie tylko świetnym środkiem transportu, ale również miejscem umożliwiającym cudowny relaks. Podczas żeglugi możesz w pełni oddać się przyjemności podziwiania krajobrazów i zabytków, bez konieczności korzystania z transportu drogowego i stania w korkach, z których Egipt słynie na równi z piramidami. Wygodne, klimatyzowane kabiny z łazienką, bar i leżaki na pokładzie, to tylko niektóre z udogodnień, jakie czekają na Ciebie podczas takiej wyprawy.

Większość rejsów po Nilu rozpoczyna się w Luksorze i odwiedza najsłynniejsze miejsca, takiej jak Esna, Edfu i Kom Ombo, by zawinąć do portu w Asuanie

Rejs po Nilu 8 dni

Dzień pierwszy

Po przyjeździe do Luksoru, udajemy się na statek gdzie czeka na Państwa kolacja.

Dzień drugi

Dzień rozpoczynamy śniadaniem, a następnie mamy w planach zwiedzanie

Rejs po Nilu 5 dni

Dzień pierwszy

Transfer do Luksoru.
Po przyjeździe mamy w planach zwiedzanie kompleksu świątynnego w Karnaku, który tworzą pozostałości świątyni Montu – boga wojny, sanktuarium bogini Mut – żony Amona, oraz świątynia poświęcona Amonowi – Re.

Rejs po Nilu + Kair 8 dni

Dzień pierwszy

Po przyjeździe do Luksoru, w pierwszym dniu naszego programu, przygotowaliśmy dla Państwa zwiedzanie kompleksu świątyń w Karnaku.
Zostały one wzniesione w różnym czasie i poświęcone bogom tebańskim.
Wizyta w instytucie papirusu,

Rejs po Nilu + Kair + Aleksandria 8 dni

Dzień pierwszy

Po przybyciu do Luksoru czeka nas zwiedzanie kompleksu świątynnego w Karnaku. Światynie wzniesiono w różnym czasie i poświęcone bogom tebańskim.
W następnej kolejności odwiedzimy bardzo ciekawe