Wycieczki fakultatywne Hurghada – Pustynne

Hurghada – to miasto pomiędzy morzem i pustynią, na tej pustyni mieszkają Beduini którzy hodują zwierzęta. Ze względu na małą ilość opadów deszczu w okolicy Hurghady, Beduini chcieli wyruszyć w poszukiwaniu wody niezbędnej do życia
Ze względu na dużą ilość turystów w Hurghadzie, biura podróży poprosiła Beduinów o pozostanie w tym miejscu gdzie mieszkają w zamian oferując im pomoc od biur podróży. Wszyscy Beduini którzy mieszkają na pustyni wschodniej są pochodzenia arabskiego, przybyli oni do Egiptu z Półwyspu Arabskiego.
Obecni Beduini to wnukowie Arabów i dlatego mają inną kulturę niż Egipcjanie.
Żenią się między sobą, a jeżeli ktoś z nich poślubi Egipcjankę to zawsze zamieszkuje w mieście i już nie jest traktowany jako Beduin, wszyscy Beduini mieszkający na pustyni wschodniej są muzułmanami, mają dużo tradycji i obyczajów jak dawni Beduini.
Tradycja Beduinów powoli zanika. Dużo z nich chodzi do szkoły, robią zakupy w mieście.
Dawniej Beduini mieszkali daleko od miasta, byli samowystarczalni, robili ubrania i żyli z dala od miasta.

Wycieczki fakultatywne Hurghada – Pustynne

Obecnie są ciekawe programy dla turystów żeby zwiedzać pustynię Jeepem, kładem z możliwością poznania życia w wiosce Beduinów.

MEGA SAFARI EXCLUSIVE 27 USD

Mega Safari Exclusive to najlepszy i najbogatszy program wycieczki po pustyni w Hurghadzie. Z hotelu wyjeżdżamy jeepami w stronę pustyni. W programie wycieczki m.in. przejażdżka na quadach (ok. 40 minut), kolejno: przejażdżka spiderami – czterokołowymi samochodami terenowymi

QUAD RANNY (3 godziny) 23 USD

Zbiórka pod hotelem około godziny 08:00 Wyruszamy busem do ośrodka organizującego pustynne safari, przesiadka na quady – czterokołowe motory dostępne dla osób powyżej 16 roku życia (dzieci poniżej 16 roku życia jadą na quadzie z osobą dorosłą).

POPOŁUDNIOWE QUAD SAFARI 27 USD

Wycieczka zaczyna się ok. godz. 13:00.Najpierw przejedziemy busikiem do Quad Center, gdzie przewodnik wytłumaczy jak jeździć na quadach, a następnie pojedziemy do wioski beduińskiej motorami czterokołowymi – quadami.

JEEP SAFARI

Atrakcyjna wycieczka jeepem w pobliskie góry, zamieszkane przez Beduinów, rozpoczyna się w godzinach popołudniowych. Podróż trwa ok. godziny i wiedzie pustynną drogą do beduińskiej wioski, aby zaobserwować życie Beduinów, poczuć atmosferę i poznać prostotę ich życia.