Pustynia Biała i Czarna

Pustynia Biała i Czarna – Program czterodniowy

Pierwszy dzień wycieczki:

Po przyjeździe do Oazy Baharija, która oddalona jest od Kairu 400 km, i jest jedną z oaz Pustyni Zachodniej, będziemy zwiedzać Pustynię Czarną. Pustynia ta powstała w wyniku erozyjnego działania wiatru.

Pustynia Biała i Czarna – Program trzydniowy

Pierwszy dzień wycieczki:

Po przybyciu do Oazy Baharija, która jest jedną z wielu oaz Pustyni Zachodniej, będziemy zwiedzać Pustynię Czarną. Pustynia ta powstała w wyniku erozyjnego działania wiatru i pokryta jest tutaj czarnym wulkanicznym żwirem i drobinami skał.

Pustynie Biała i Czarna

Jadąc do Egiptu nie można pominąć pustyni. Nie można, bo niby jak. Pustynia to większa część tego kraju. Gdzie tylko wody Nilu przestają docierać, zaczyna się pustynia.

Farafra inaczej Al-Farafira to tak naprawdę oaza położona na terenie Pustyni Libijskiej w zachodnim Egipcie. Główną atrakcją tego terenu jest Biała Pustynia czyli Sahara el Beida. Pustynię tę charakteryzują piasek kremowego koloru i masywne kredowe rzeźby ukształtowane przez burze piaskowe. Miejsce jest często odwiedzane przez turystów, a także jest prawie obowiązkowym miejscem wycieczek szkolnych w Egipcie.

Skoro mieliśmy już Pustynię Białą to przyszedł czas na Pustynię Czarną. Położona jest tak jak Pustynia Biała w zachodniej części Egiptu. Znajduje się w odległości około 20 km na południe od Baharijji. Pustynia Czarna powstała w wyniku erozyjnego działania wiatru. Miejsce to mimo swojej nazwy nie jest tak czarne jakby mogło się wydawać. Turyści, którzy tutaj przybywają uważają, że miejsce to jest zupełnie nietypowe. Twierdzą, że człowiek czuje się tutaj jakby był na innej planecie.