Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

line Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

logo (1)

Wycieczki fakultatywne Marsa Alam

OBSŁUGA W JĘZYKU POLSKIM

DZIECI DO 6 LAT NA WIĘKSZOŚĆ WYCIECZEK JADĄ GRATIS, DZIECI 6-12 LAT ZA WIĘKSZOŚĆ WYCIECZEK PŁACĄ POŁOWĘ CENY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O WYCIECZKACH FAKULTATYWNYCH UDZIELA PRZEWODNIK NA MIEJSCU W EGIPCIE

możliwa organizacja wycieczek prywatnych

zbierz grupę, zgłoś do nas pomysł,

a zorganizujemy ci wycieczkę marzeń!!!

w przypadku większej ilości osób każda wycieczka z oferty możliwa codziennie!!!

Na wszystkie wycieczki odbierzemy Cię z hotelu, a po powrocie odwieziemy do hotelu

Z powodu ze hotele w Marsa Alam daleko od miasta trzeba wplacic zaliczke

SUPER SAFARI 40 USD

DSC_0587

Super safari to najlepszy i najbogatszy program wycieczki po pustyni w Marsa Alam. Z hotelu wyjeżdżamy ok. 13:00 jeepami w stronę pustyni. Po dotarciu do wioski beduińskiej pijemy karkade lub herbatę oraz palimy sziszę – fajkę wodną. Następnie spacer po wiosce. W programie wycieczki między innymi jazda na quadach (ok. 30 minut) oraz przejażdżka na wielbłądach. W porze zachodu słońca tradycyjna kolacja ze specjałami kuchni beduińskiej oraz egipskiej. Po kolacji orientalne show z tradycyjnym tańcem brzucha, niezapomnianym pokazem derwiszy oraz tradycyjnym folklorem arabskim. Powrót do hotelu około godziny 20:00.

Cena 40$/os.

SUPER QUAD SAFARI 40 USD

DSCN3885

Wycieczka zaczyna się ok 13:00. Przejazd do wioski beduińskiej motorami czterokołowymi – quadami. W programie: fatamorgana, zwiedzanie wioski, przejażdżka na wielbłądach,  zachód słońca, kolacja. Należy zabrać ze sobą chusty do zakrycia twarzy, nakrycia głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Powrót ok 18:30.

Cena 40$ za quad pojedynczy, a za quad podwójny 50$

Dzieci do 6 lat za darmo, a dzieci od 6 do 12 lat 10$

NURKOWANIE INTRO 40 USD

FB_IMG_1484755697814

Oferujemy nurkowanie dla osób, które nigdy nie nurkowały z akwalungiem. W ofercie mamy:

1) nurkowanie z plaży w cenie 40 USD od osoby; dwa nurkowania w cenie 50 USD od osoby;

2) dwa nurkowania ze statku w cenie 70 USD od osoby.

W cenę wliczono ubezpieczenie, sprzęt, opiekę instruktora, owoce i napoje, a na statku również i obiad.

Do ceny dzieci do 14 lat należy doliczyć 10%. !

Do transferu z niektórych hoteli należy doliczyć 5 USD od osoby.

HAMATA 40 USD

FB_IMG_1436731464876

Zbiórka w recepcji hotelowej w godzinach rannych. Przejazd  do portu Hamata, położonego 105 km na południe od Marsa Alam. Rejs morski podczas którego są 3 nurkowania powierzchniowe (snorkowanie) ze statku w okolicach wysepek położonych w Parku Narodowym Wadi El Hamata, a następnie postój przy jednej z wysp. Możliwość plażowania i snorkowania wokół wyspy, lunch i napoje na statku. Sprzęt do snorkowania (maska z rurką oraz płetwy) wliczony w cene. Powrót do portu około 16:00.

Cena 40$/os.

MARSA MUBARAK 30 USD

FB_IMG_1436730890057

Zbiórka w recepcji hotelowej w godzinach rannych.
Przejazd  do Port Ghalib. Rejs łodzią. Po ok. 30 min. dopłyniecie do miejsca zwanego Shuna, w którym znajduje się bogactwo podwodnych krajobrazów: piękne rafy koralowe, mnóstwo kolorowych ryb. Snurkujemy ok. 45 min. Następnie 15-to minutowy rejs do miejsca gdzie często spotyka się żółwie i diugonie. Snurkowanie (1 godz.).
Powrót na łódź, gdzie czeka już obiad w formie bufetu. Napój do obiadu. Kolejnym punktem wycieczki jest przepłynięcie pontonem ok. 5 min. do miejsca które wygląda jak naturalny basen, snurkowanie 30 min. Powrót do hotelu około godziny 16:00.

Cena 30$/os.

ZATOKA ŻÓŁWI ABU DABBAB 25 USD

FB_IMG_1458329005708FB_IMG_1484755781294

Zbiórka w recepcji hotelowej rano między 8 a 9.  Przejazd  do najsłynniejszej zatoki w rejonie Marsa Alam – Abu Dabbab, zwanej również domem żółwi.
Czas na plaży przy zatoce Abu Dabbab będzie doskonałą okazją do snurkowania. Konieczna jest dobra umiejętność pływania, gdyż wypływa się dość daleko w morze.

W zatoce jest bardzo dużo żółwi.  Ławice ryb. Mureny. Mnóstwo kolorowych rybek. Płaszczki.  Od czasu do czasu spotyka się tu również diugonie zwane syrenami lub krowami morskimi.

Do dyspozycji uczestników wycieczki są parasole, wiatrochrony z wikliny oraz leżaki.

Cena 25$/os.

SATAYA 45 USD

210

Zapraszamy w miejsce, gdzie macie szansę 95% spotkać delfiny. Wycieczka zaczyna się około 7.30. Relaks na statku około 2.5 godziny. Następnie dopłynięcie do miejsca, gdzie jest czas na pływanie z maską, rurką i płetwami. Piękne rafy, kolorowe ryby, ośmiornice i oczywiście delfiny macie szansę spotkać pod wodą. Sprzęt wliczono w cenę. Na statku przewidziano obiad i napój. Zakończenie wycieczki około 16.00 w porcie.

Cena 45$/os.

KAIR ( 1 DZIEŃ) 75 USD

FB_IMG_1436731322556FB_IMG_1436730966752

Wyjazd z Marsa Alam ok. 23:00. Podróż do Hurghady, a stamtąd do Kairu autokarem.  Przyjazd do Kairu około godz. 08:00. Z polskojęzycznym przewodnikiem zwiedzamy Muzeum Kairskie, które istnieje od 1902r. Muzeum posiada 100 sal zawierających 120 tys. eksponatów, ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Można w nim podziwiać słynną salę poświęconą wykopaliskom z luksorskiego grobowca faraona Tutanchamona ( złota maska i sarkofag), kolekcje portretów fajumskich, królewskie mumie (sala z mumiami królewskimi jest dodatkowo płatna – ok. 150 LE), posagi faraonów, np. Ramzesa II, Tutmozisa III i ich żon oraz bogów i bogiń egipskich. Lunch w formie szwedzkiego stołu w restauracji. Napoje dodatkowo płatne. Przejazd do Gizy. W programie 3 najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena, Mykerynosa oraz największy posąg lwa-człowieka Wielkiego Sfinksa. Istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy Mykerynosa (dodatkowo płatna). Odwiedzamy również pałac perfum i instytut papirusu. Powrót do Marsa Alam ok. 01:30. Dla chętnych rejs łodzią motorową po Nilu. Cena okolo 5$ – płatne u przewodnika.

Cena 75$/os.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, obiad bez napojów, bilety wstępu do Muzeum Kairskiego, do piramid (podziwiamy je z zewnątrz) i Wielkiego Sfinksa, polskojęzycznego przewodnika. 
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wersja samolotem kosztuje 250$ od osoby i odbywa się w środy. Najpierw następuje przejazd do Hurghady na lotnisko, a potem lot do Kairu. Zwiedzanie obejmuje taki sam program, jak w czasie wycieczki autokarowej. Wycieczka odbywa się dla minimum 2 osób.

LUKSOR 70 USD

FB_IMG_1436731341575

Wyjazd z Marsa Alam ok. godz. 03:30  do Luksoru. Podróż trwa ok. 6 godz. w jedną stronę.   Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem zaczynamy od Kolosów Memnona, następnie jedziemy do Doliny Królów, w której wchodzimy do trzech grobowców. Za dodatkową opłatą (ok.100 LE) można indywidualnie zwiedzić grobowiec Tutenhamona. Kolejnym punktem programu jest wizyta w manufakturze alabastru, potem zwiedzanie Świątyni Hatschepsut. Przeprawiamy się łodzią motorową przez Nil i jemy obiad (napoje dodatkowo płatne). Punktem kulminacyjnym wycieczki jest zwiedzanie Świątyni w Karnaku. Wielka świątynia Amona w Karnaku jest najwspanialszą budowlą sakralną w całym Egipcie. Ogromne wrażenie robi sala hypostylowa w świątyni Amona, która mogłaby zmieścić rzymską bazylikę Św. Piotra i katedrę Św. Pawła w Londynie.
Powrót do Marsa Alam ok. godz. 23:00.

Cena 70$/os.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dla chętnych wycieczka fakultatywna na wyspę bananową. Cena 10$/os. – płatne u przewodnika.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, obiad bez napojów, bilety wstępu do Świątyni Hatchepsut, Karnaku i Doliny Królów, polskojęzycznego przewodnika.

ASUAN I KOM OMBO (prywatnie) 90 USD

t2

Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych. Transfer do Asuanu klimatyzowanym busem. W programie zwiedzanie Tamy Asuańskiej. Odwiedzimy także kompleks świątynny na wyspie File. Następnie udamy się do Kom Ombo, aby zwiedzic świątynię. W cenę wycieczki wliczono obiad (napoje dodatkowo płatne), opiekę polskojęzycznego przewodnika, bilety wstępów. Powrót do Marsa Alam w późnych godzinach wieczornych.

Cena 90$/os.

Wycieczka odbywa się dla minimum 4 osób

ABU SIMBEL I ASUAN 2 dni (prywatnie) 180 USD

abu

Dwudniowa wycieczka do Abu Simbel i Aswanu z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z Marsa Alam w godzinach rannych. Po przyjeździe do Aswanu lunch (napoje dodatkowo płatne), a następnie podróż na malowniczą wyspę, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu w pobliżu Asuanu. W programie także wizyta w kamieniołomach i niedokończony obelisk. Nocleg w 3* hotelu, w pokojach dwuosobowych. Drugiego dnia wczesna pobudka (śniadanie w drodze – suchy prowiant), czeka nas 3 godzinna droga przez pustynię do Abu Simbel. Świątynie te zostały przeniesione przed uruchomieniem Wysokiej Tamy w latach 60-tych, w wyniku czego został zalany długi odcinek okolic Nilu poniżej Asuanu. Lunch (napoje dodatkowo płatne) i powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych.

Cena 180$/os.

Wycieczka odbywa się dla minimum 4 osób

Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Należy zabrac ze sobą paszporty.