Wycieczki fakultatywne Hurghada

line Wycieczki fakultatywne Hurghada

logo (1)

Wycieczki fakultatywne w Hurghadzie

OBSŁUGA W JĘZYKU POLSKIM

DZIECI DO 6 LAT NA WIĘKSZOŚĆ WYCIECZEK JADĄ GRATIS, DZIECI 6-12 LAT ZA WIĘKSZOŚĆ WYCIECZEK PŁACĄ POŁOWĘ CENY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O WYCIECZKACH FAKULTATYWNYCH UDZIELA PRZEWODNIK NA MIEJSCU W EGIPCIE

możliwa organizacja wycieczek prywatnych

zbierz grupę, zgłoś do nas pomysł,

a zorganizujemy ci wycieczkę marzeń!!!

w przypadku większej ilości osób każda wycieczka z oferty możliwa codziennie!!!

Na wszystkie wycieczki odbierzemy Cię z hotelu, a po powrocie odwieziemy do hotelu

KAIR – 1 dzień

KAIR – 2 dni

KAIR samolotem

LUKSOR

DENDERA I ABYDOS

GIFTUN – STATEK *** WYSPA PARADAISE

OCEAN DIVA-SNORKELING POD ŻAGLAMI

PARK KORALOWY SHARM EL NAGA

SEA SCOPE *** HURGHADA GRAND AQUARIUM

ŁÓDŹ PODWODNA – SUBMARINE

DOLPHIN SHOW

WYSPA UTOPIA – SUPER UTOPIA

JUNGLE AQUAPARK

POLSKIE CENTRUM NURKOWE

MASAŻ PARADISE

El GOUNA SEA TRIP

JEEP SAFARI

MEGA SAFARI EXCLUSIVE

QUAD RANNY (3 godziny)

MONASTERY KOPTYJSKIE EXCLUSIVE

ALF LEILA WA LEILA

JEROZOLIMA Z HURGHADY – SAMOLOTEM – JEDNODNIOWA PIELGRZYMKA

CITY TOUR

INFORMACJE O HURGHADA

 

Wycieczki fakultatywne

KAIR – 1 dzień

 

FB_IMG_1436731363225

Wyjeżdżamy z Hurghady w godzinach porannych ok. 3.00. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Kairu rozpoczynamy od Muzeum Kairskiego – gdzie możemy m.in. podziwiać największe archeologiczne odkrycie naszych czasów – eksponaty z grobowca faraona Tutanchamona. Obiad w restauracji – w formie szwedzkiego stołu. Następnie udajemy się do Gizy, by podziwiać 3 Wielkie piramidy faraonów Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa; tam zatrzymujemy się także przy największym posągu świata Sfinksie. Potem czeka nas wizyta w wytwórni esencji perfumeryjnych. Powrót do Hurghady późnym wieczorem. Prosimy wziąć wygodne obuwie.

Cena 35$/os.

KAIR PRYWATNIE Z PRZEWODNIKIEM

20141019_150511

20141019_133241

 

Jeśli nie chcesz tracić czasu w autobusie, aby zbierać turystów od hotelu do hotelu,
Jeśli nie chcesz zwiedzać z dużą grupą, w pośpiechu, według narzuconego harmonogramu,
Jeśli nie chcesz tracić czasu na sklepy z perfumami, papirusem, alabastrem, bo nie interesują cię zakupy, lecz zwiedzanie zabytków,
To skorzystaj z usług firmy EGIPT TOURS i jego polskojęzycznego przewodnika.
Proponujemy zwiedzanie Kairu prywatnie, własnym rytmem, zwiedzanie nie tylko standardowo przewidzianych obiektów jak piramidy czy kairskie muzeum. W Kairze jest o wiele więcej wspaniałych zabytków, które warto zobaczyć – Kair Koptyjski i Muzeum Koptyjskie, Cytadela Saladyna i Meczet Alabastrowy, Muzeum Sztuki Islamu, Kair Muzułmański oraz Bazar Chan al-Chalili, Sakkara, Dahszur.
Szczegółowy plan zwiedzania uzgadniamy przed wyjazdem na wycieczkę i dopasowujemy do oczekiwań Klienta.

Przykładowe ceny:
Jedna osoba ok. 80$
Dwie osoby 70$ za osobe
3 osoby 60$ za osobe
4 osoby lub wiecej 50$ za osobe

KAIR – 2 dni

FB_IMG_1484657843583

img_20160925_131806

Program pierwszego dnia przebiega jak w Kairze jednodniowym. Po zwiedzaniu udajemy się do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Nocleg. Drugiego dnia ( wyjeżdżamy po śniadaniu z bagażami ) mamy okazję dokładnego zwiedzenia piramidy powstałej jeszcze przed piramidami w Gizie ( najstarszej schodkowej piramidy Egiptu w Sakkarze ) a także piramidy Króla Titi i piramidy Króla Onas, takze grobowiec Meri Roca i grobowiec Kajmani i zwiedzenia muzeum Imhotep. Kolejnym punktem programu jest Kair współczesny – jego część muzułmańska – cytadela i meczet Alabastrowy. Następnie udajemy się na obiad. Po nim z kolei odwiedzamy największy bazar w Kairze – Khan El Khalili. Powrót do Hurghady późnym wieczorem. Prosimy zabrać paszporty i wygodne obuwie.

Cena 120$/os.

KAIR – SAMOLOTEM

DSCF0786

Wycieczka prywatna

Ten sam program jak Kair – 1 dzien

Przykładowe ceny:
Jedna osoba ok. 270$
Dwie osoby 200$ za osobe
3 osoby 185$ za osobe
4 osoby lub wiecej 170$ za osobe

LUKSOR

t4

program 1  ( Karnak – Hatszepsut – Dolina Królowych )

Wyjeżdżamy z Hurghady w godzinach porannych, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie starożytnego “miasta pałaców” rozpoczynamy od Wschodniego brzegu zwiedzanie największy zespół świątynny świata z największą Salą kolumnową – świątyni poświęconej bogowi Amonowi Ra – Karnaku. Wizyta w Instytucie Papirusów. Obiad w restauracji – szwedzki stół. Zwiedzanie Zachodniego Brzegu: Kolosy Memnona, grobowce królewskie w Dolinie Królowych ( oglądamy 3 grobowce ). Manufaktura alabastru. Świątynia Królowej Hatszepsut – Deir El Bahari rekonstruowana przez polskich archeologów. Powrót ok. 22.30. Prosimy wziąć wygodne obuwie.

Cena 35$/os.

program 2  ( Karnak – Hatszepsut – Dolina Królów  )

Wyjeżdżamy z Hurghady w godzinach porannych, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie starożytnego “miasta pałaców” rozpoczynamy od Wschodniego brzegu zwiedzanie największy zespół świątynny świata z największą Salą kolumnową – świątyni poświęconej bogowi Amonowi Ra – Karnaku. Wizyta w Instytucie Papirusów. Obiad w restauracji – szwedzki stół. Zwiedzanie Zachodniego Brzegu: Kolosy Memnona, miejsce odnalezienia skarbów Tutanchamona – grobowce królewskie w Dolinie Królów ( oglądamy 3 grobowce ). Manufaktura alabastru. Świątynia Królowej Hatszepsut – Deir El Bahari rekonstruowana przez polskich archeologów. Powrót ok. 22.30. Prosimy wziąć wygodne obuwie.

Cena 40$/os.

program 3  ( Luksor prywatnie )

Nie chcesz tracić czasu w autobusie aby zbierać turystów od hotelu do hotelu? po co masz tracić czas na sklepy z perfumami, papierusem czy alabastrem?

Nie musisz zwiedzać w pośpiechu i tylko standardowe punkty jak Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, Karnak; w Luksorze jest wiele więcej wspaniałych zabytków, które warto zobaczyć;
Z Egipt Tours możesz jechać prywatnie i zwiedzać cokolwiek i w tempie jakim będziesz chciał;
Organizujemy wycieczki nawet dla jednej osoby;
Warto zobaczyć; Świątynia luksorska, Muzeum luksorskie, Muzeum mumifikacji, Madinat Habu, Dolina Królowych, Grobowce Dostojników, Ramesseum;

Przykładowe ceny:
Jedna osoba ok. 90$
Dwie osoby 80$ za osobe
3 osoby 70$ za osobe
4 osoby lub wiecej 60$ za osobe

DENDERA I ABYDOS

FB_IMG_1484658390593

Wycieczka prywatna

Niepowtarzalna okazja zwiedzenia dwóch wspaniałych świątyni – bogini Hathor w Denderze i świątyni boga Ozyrysa w Abydos. W świątyni Ozyrysa po raz pierwszy ujrzymy tzw. Listę królów tzn. Umieszczony na ścianie spis władców Egiptu panujących od zjednoczenia kraju do okresu panowania Setiego I. W Abydos nadal można podziwiać piękne sceny malowideł. Które zachowały się w niemal niezmienionym stanie do naszych czasów. Ten okres budowy w starożytnym Egipcie określany jest mianem Złotego Wieku Egiptu. Druga ze świątyń to jedyna w całości zachowana świątynia bogini Hathor. Malownicza budowla poświęcona bogini miłości, tańca I muzyki. z unikalnym zachowanym na sklepieniu przedstawieniem starożytnego zodiaku.

Przykładowe ceny:
Jedna osoba ok. 100$
Dwie osoby 70$ za osobe
3 osoby 60$ za osobe
4 osoby lub wiecej 50$ za osobe

GIFTUN – STATEK

w5

Zbiórka przy recepcji w hotelu, transfer do portu, sprzęt ABC w cenie ( płetwy, rurka, maska ). Na statku są rownież kamizelki ratunkowe dla dorosłych i dzieci, z których mogą korzystać osoby słabiej pływąjce. Dwa razy po godzinie stajemy przy rafach – możliwość spróbowania swoich sił w snorkeingu i podziwiania wspaniałego pasa podwodnych raf koralowych, obiad na łodzi. Następnie dopływamy do wyspy Giftun, czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Po odpoczynku wchodzimy na pokład i wracamy do Hurghady. Prosimy wziąć ręczniki, okulary przeciwsłoneczne, kremy do opalania.

Cena 15$/os.

WYSPA PARADISE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rejs łodzią na Wyspę Giftun i pobyt na prywatnej plaży PARADISE. Wycieczka zaczyna się ok. 08:00 transferem do przystani. Przed wypłynięciem w morze pobieracie sprzęt do snorkowania tzw. ABC (rurka, maska, pletwy). Na statku są rownież kamizelki ratunkowe dla dorosłych i dzieci, z których mogą korzystać osoby słabiej pływąjce. Podczas rejsu są jeden lub dwa godzinne postoje na otwartym morzu przy rafach koralowych w okolicach Małego Giftunu. Po dopłynięciu do Giftunu schodzicie na wyspę. Korzystacie z uroków piaszczystej plaży zwanej PARADISE, na której opalacie się i pływacie. W cenie wycieczki jest również miejsce pod parasolem na plaży i mata, na której rozklada się ręcznik. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim! Lunch w restauracji na wyspie w formie bufetu oraz 1 napój gazowany i 1 woda mineralna na osobę. Powrót do przystani ok godziny 17.00.

Cena 30$/os.

OCEAN DIVA-SNORKELING POD ŻAGLAMI

FB_IMG_1484664331232

Jedyna, niepowtarzalna okazja żeglowania luksusowym katamaranem Ocean Diva po Morzu Czerwonym. Podczas 5-godzinnego rejsu jest okazja do snorkelingu – zatrzymujemy się przy dwóch, przepięknych rafach koralowych, w tym w miejscach niedostępnych dla zwykłych lodzi. wypływamy z ekskluzywnego portu jachtowego w el Gounie – prywatnego miasteczka zwanego Wenecją  Egiptu. Po rejsie spacer i czas wolny w urokliwej marinie oraz wizyta w akwarium w centrum el Gouny. Cena obejmuje: transfer, lunch (na jachcie), napoje bezalkoholowe, ręczniki, sprzęt do snorkelingu (maska, fajka)

Cena 50$/os.

PARK KORALOWY SHARM EL NAGA

Sharm el Naga to dziewiczy podwodny park krajobrazowy, obszar raf Morza Czerwonego, nieskażony działalnością człowieka i przez to zachowujący przepiękne formy koralowców i ogrom ciekawych ryb. Przejeżdżamy na teren parku, tam wypożyczamy sprzęt ABC ( w cenie – płetwy, rurka i maska ). Jesteśmy na plaży, z niej podpływa się na wspaniałe tereny podwodnego świata łąk koralowców z ich mieszkańcami. Podziwiamy urzekającą florę i faunę, doskonale zachowaną na terenie parku. Obiad. Powrót do Hurghady. Prosimy wziąć ręczniki.

Cena 35$/os.

SEA SCOPE

FB_IMG_1484663726805

Zbiórka w recepcji hotelowej – transfer do portu, krótki rejs w kierunku raf łodzią ze szklanym kadłubem, przejście do pomieszczenia znajdującego się ok. 2 m pod wodą, gdzie przez panoramiczne okna można obserwować fascynujący podwodny świat. Wycieczka półdniowa.

Cena 20$/os.

Hurghada Grand Aquarium

FB_IMG_1484756567660

To nowe, otwarte na początku 2015 akwarium nazywane często – Morze Czerwone za szkłem (3500 m3). Budowa obiektu kosztowała ponad 6 mln USD i powstała dzięki organizacjom non-profit, których celem jest przede wszystkim ochrona znajdujących się w morzach i oceanach tzw. skarbów wodnych.
Hurghada Grand Aquarium to wbrew nazwie nie tylko akwarium ale cały kompleks rozrywkowy. Znajdują się tu oprócz wspomnianego akwarium również odkryte baseny, mini zoo, centrum edukacji z efektami 3D, kawiarnie i restauracje.
W Aquarium znajdują się specjalne szklane tunele, dzięki którym można podziwiać podwodny świat morski bez konieczności samodzielnego nurkowania. W innych wydzielonych akwariach możemy natomiast oglądać świat przedstawicieli obszarów słodkowodnych.
Podczas spaceru w Mini ZOO można podziwiać krokodyle, flamingi, pelikany i wiele innych przedstawicieli fauny oraz flory.
W Aquarium są również wydzielone wystawy tematyczne np. Las Deszczowy, Ochrona zwierząt.
Organizacja wycieczki:
– Hurghada Grand Aquarium znajduje się w rejonie Magawish Hurghada (ok 20 minut samochodem od centrum miasta)
– na wycieczkę trzeba przeznaczyć ok 3-4 godzin
– Aquarium otwarte jest 7 dni w tygodniu od 9ej rano do 19ej, ale ostatnie wejście dozwolone jest najpóźniej godzinę przed zamknięciem
– do Aquarium nie wolno wnosić alkoholu, gumy do żucia, jakiejkolwiek broni (co oczywiste ) oraz nie wolno wprowadzać zwierząt poza ew. psem przewodnikiem osób niewidomych.

Cena 30$/os.

(cena zawiera: odbiór z hotelu i odwiezienie po wycieczce, opłata za wstęp, opieka polskojęzycznego przewodnika ). Opłata nie zawiera kosztów jedzenia i napojów.

ŁÓDŹ PODWODNA – SUBMARINE

FB_IMG_1484664016721

Wycieczka trwa ok. 1,5-2 godzin. Z portu dopływamy do platformy, z której schodzimy do łodzi podwodnej. Jesteśmy na łodzi, która zanurza się na głębokość ok. 20 metrów. Na zewnątrz znajduje się zawodowy nurek karmiący ryby, by zwabić je w pobliże łodzi. Możemy dzięki temu oglądać wspaniałe gatunki ryb, występujące jedynie w Morzu Czerwonym.

Cena 25$/os.

DOLPHIN SHOW

Zbiórka pod hotelem, przejazd busem do delfinarium.

Ta wycieczka to fantastyczny trwający około godziny pokaz sztuczek i umiejętności delfinów w największym delfinarium w Hurghadzie. Pokaz obejmuje między innymi skoki, salta oraz różne zabawy z przedmiotami w wodzie.

Cena zawiera :

– przejazd busem do i z delfinarium,

– bilety wstępu na Delphin show .

Cena 25$/os.

Za dodatkową opłata istnieje możliwość pływania z delfinami ( 55 USD )

WYSPA UTOPIA

Super Utopia

FB_IMG_1436731419676

Zbiórka pod hotelem około godziny 08:00 i przejazd busem do portu.

Wypłynięcie z portu na rafy ok. godz. 09.00. Snurkowanie

W porcie przygotowany jest dla Państwa sprzęt do snorklingu tj. maska, rurka, płetwy. Statkiem dopływają Państwo do wyspy Utopia, następnie Przesiadka na łódź ze szklanym dnem. Postój na snorkling na dwóch różnych rafach koralowych około 45 minut każdy, na których będą Państwo mogli podziwiać przepiękny podwodny świat Morza Czerwonego. Następnie zabawa min: szalona jazda na bananach i pontonach za motorówką. W okresie wakacyjnym można tu spotkać delfiny. W trakcie wycieczki obiad z napojami na statku.

Planowany powrót do hotelu około godziny 16:30.

Cena 30$/os.

JUNGLE AQUAPARK

Całodzienna zabawa w najwiekszym parku wodnym po tej stronie Morze Czerwonego. Obiad + napoje w cenie.

Cena 30$/os.

POLSKIE CENTRUM NURKOWE

FB_IMG_1436731067861

Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.

1- Nurkowanie intro – całodniowa wycieczka, dwie sesje nurkowe z instruktorem  – nurkowanie z łodzi na wodach otwartych.

Cena 20$

2- Kurs Open Water Diver – czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej amerykańskiej organizacji nurkowej na świecie PADI.

Cena 250$ obejmuje transfer hotel – port – hotel, sprzet, materialy teoretyczne PADI i certyfikat PADI.

3. Dla doświadczonych – daily dive – 2 nurkowania na wodach otwartych z łodzi.

Cena 25$ ( bez sprzętu )

MASAŻ PARADISE

Łażnia turecka + masaż

– sauna

– łażnia parowa ( łażnia turecka, peeling + masaż – piana, około 30 minut,

– masaż całego ciała olejkami aromatycznymi, około 50 minut,

Cena 25$/os.

W naszej ofercie posiadamy jeszcze Masaż Kleopatra

EL GOUNA SEA TRIP

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wycieczka w krainę luksusu, będzie doskonalą okazją do spędzenia dnia w przepięknym kurorcie zwanym EGIPSKA WENECJA. W trakcie rejsu: snoorkling i podziwianie podwodnego świata (maska, rurka, pletwy – w cenie) wędkowanie oraz możliwość zobaczenia delfinów w ich naturalnym środowisku. El Goune opłyną państwo kanałami, wypełnionymi morską wodą. są tam obszary turystyczne oraz wyspy usiane willami i rezydencjami. wpłyniemy do portu dla jachtów i łodzi motorowych.

Cena 20$/os.

JEEP SAFARI

FB_IMG_1484672945052

Atrakcyjna wycieczka jeepem w pobliskie góry, zamieszkane przez Beduinów. Rozpoczyna się w godzinach popołudniowych. Podróż trwa ok. Godziny i wiedzie pustynną drogą do beduińskiej wioski, aby zaobserwować życie Beduinów, poczuć atmosferę i poznać prostotę ich życia. Przewidziana jest również przejażdżka na wielbłądzie, a także lunch – barbecue w promieniach zachodzącego słońca. Powrót ok. 20.30. Prosimy wziąć wygodne obuwie i nakrycie głowy.

Cena 15$/os.

MEGA SAFARI EXCLUSIVE

FB_IMG_1436731562438

Super safari to najlepszy i najbogatszy program wycieczki po pustyni w Hurghadzie. Z hotelu wyjeżdżamy jeepami w stronę pustyni. W programie wycieczki między innymi przejażdżka na quadach (ok. 40 minut), kolejno przejażdżka spiderami – czterokołowe samochody terenowe (ok. 10 min).  Kolejno przejażdżka na wielbłądach ( ok. 10-15 min )
Następnie spacer do naturalnego źródła wodnego na pustyni, potem udajemy się pieszo do wioski beduińskiej. Poczęstunek herbatą i kawą, owoce sezonowe i lekkie przekąski. Potem zwiedzimy całą wioskę, a na jej terenie odnajdziemy pustynne ptaki, strusie, kozy, barany oraz zamieszkały gołębnik. Podziwianie zachodu słońca w górach i dla wszystkich, którzy zdążyli już zgłodnieć – kolacja, a na nią – prawdziwe beduińskie pieczywo oraz przepyszne specjały egipskiej i beduińskiej kuchni – grillowane mięso, kofta, kurczak, lekkie egipskie sałatki i przekąski, owoce oraz zimne napoje. Od kolacji mamy opcję All Inclusive – wszystkie przekąski i napoje wliczone są w cenę wycieczki / ze względu na zwyczaje Beduinów alkoholu nie podajemy /. Odwiedzimy także TERRARIUM / węże ( kobry indyjskie i egipskie, pytony, anakonda ), jaszczurki, kameleony, skorpiony, pająki, żółwie. A wieczorem zapraszamy Państwa na orientalne show z tradycyjnym tańcem brzucha, niezapomnianym pokazem derwiszy oraz tradycyjnym folklorem arabskim i pokazem fakir show. Potem przechodzimy do miejsca, gdzie przez TELESKOPY możemy podziwiać ” bliskie ” nas planety – Saturn, Wenus, widoczne z Ziemi gwiazdozbiory oraz Księżyc. Wracamy ok. 22:00-22:30. Prosimy wziąć wygodne obuwie i nakrycie głowy.

Cena 25$/os.

QUAD RANNY (3 godziny)

DSCN3870

Zbiórka pod hotelem około godziny 08:00

Wyruszamy busem do ośrodka organizującego pustynne safari, przesiadka na quady – czterokołowe motory dostępne dla osób powyżej 16 roku życia (dzieci poniżej 16 roku życia jadą na quadzie z osobą dorosłą). Z ośrodka quadami ruszamy w stronę tradycyjnej wioski beduińskiej około 30 – 40 km w głąb pustyni W trakcie zwiedzania wioski beduińskiej proponujemy Państwu między innymi przejażdżkę na wielbłądach, herbatka.

Cena 15$/os.

MONASTERY KOPTYJSKIE
EXCLUSIVE

wycieczka prywatna

Egipt to miejsce powstania najstarszych na świecie klasztorów wczesnego chrześcijaństwa. Są to malowniczo położone – w dolinach pomiędzy górami Pustyni Arabskiej ( ok. 280 km od Hurghady ) – maleńkie miasteczka o piaskowym kolorze. Wyjeżdżamy wczesnym rankiem ( ok. 3.00 ), śniadanie w formie suchego prowiantu. Klasztor św. Antoniego założony w IV w. n.e. położony jest u podnóża góry, w której zachowała się grota, gdzie mieszkał święty (do której prowadzi ponad 1200 schodków ). Oglądamy najbogatszy zachowany w Egipcie zbiór koptyjskich malowideł ściennych. Najstarszy zachowany maleńki kościół św. Antoniego ( z jego grobem ), gdzie pod poszczególnym warstwami odnajdziemy aż osiem warstw fresków datowanych VII w. n.e. Zwiedzamy również salę, w której mnisi spożywali posiłki od czasów średniowiecza, wieżę obronną oraz windę, za pomocą której transportowano żywność nie otwierając bram klasztoru. Klasztor św. Pawła pustelnika – na terenie monastyru znajdują się cztery kościoły. Najstarszy to kościół św. Pawła zachowały się w nim malowidła ścienne z XIII i XIV w. obrazujące bogatą średniowieczną symbolikę sztuki koptyjskiej. Zobaczymy XIV – wieczne żarna, tłocznie oliwy oraz naturalne źródło wodne, które wykorzystywał już św. Paweł. Klasztory te do dziś są centrum intelektualnym i duchowym egipskiego chrześcijaństwa. Powrót do hotelu.

Przykładowe ceny:
Jedna osoba ok. 100$
Dwie osoby 70$ za osobe
3 osoby 60$ za osobe
4 osoby 50$ za osobe
6 osob 40$ za osobe
8 osob 35$ za osobe
10 osob 30$ za osobe

ALF LEILA WA LEILA

Alf Leila Wa Leila jest ciekawą kombinacją orientalnej architektury kolorowych kopuł, wysokich kolumn, wielkich bram, tańczących fontann, marmurowych powierzchni i niekończącej się fantazji o urzekającym Egipcie. Alf Leila Wa Leila oferuje zapierający dech w piersiach spektakl, opowiadający o starożytnym Egipcie ze świątyniami i Sfinksem w tle. Po zachodzie słońca, arabska opowieść i magia ożywają wraz ze spektakularnym pokazem „Światło i dźwięk” ukazującym wspaniałą historię Egiptu, z tętniącą egipską muzyką, pokazem akrobatycznej jazdy konnej – oraz tańcem folklorystycznym.

Cena 25$/os.

JEROZOLIMA Z HURGHADY – SAMOLOTEM – JEDNODNIOWA PIELGRZYMKA

FB_IMG_1484674173572

1. Zbiórka z hoteli.

2. Wylot z Hurghady przylot do Taby.

3. Przejście przez kontrolę graniczną po stronie egipskiej (podobne procedury jak przy wylocie: należy wypełnić karty wyjazdowe z Egiptu i podejść z paszportem i kartą do okienka).

4. Przejście ok. 500m do przejścia granicznego z Izraelem wypełnienie kart wjazdowych do Izraela.

5. Przejazd autobusem ok. 200km nad Morze Martwe gdzie będą mieli Państwo około 60 minut na wyjątkową kąpiel w najbardziej zasolonym morzu świata (średnie zasolenie to około 30%). W pobliskich sklepach będzie możliwość dokonania zakupu produktów z Morza Martwego. Następnie przejazd do Betlejem.

6. Następnie podróż i zwiedzanie Betlejem, Bazylika Narodzenia, uważana za miejsce narodzin Jezusa.

7. Obiad.

8. Kolejnym punktem programu jest przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną, z której rozciąga się wspaniała panorama na starą Jerozolimę.

9. Zwiedzanie starej Jerozolimy (Wieczernik – miejsce gdzie odbyła się ostatnia wieczerza, Grób Króla Dawida, Dormicjum – domniemane miejsce gdzie zasnęła Maria, Grób Jezusa – ostatnia część drogi krzyżowej od stacji 10-tej do 14-tej, Ściana Zachodnia zwana Ścianą Salomona i Płaczu – pozostałość po dawnej świątyni Króla).

10. Powrót autobusem do granicy egipskiej, przejście granicę (podobne procedury jak przy wyjeździe).

11. Samolot wylatuje z Taby, przylot do Hurghady.

• Prosimy wziąć paszporty! Realizowany program jest ramowy i mogą nastąpić w nim zmiany, wynikające z np. świąt religijnych, rozporządzeń władz, itp.

• Cena Zawiera: transfery, przelot, bilety wstępu, polskojęzycznego przewodnika, departure tax z Izraela, opłata przyjazdowa do Egiptu, obiad.

• Cena Nie Zawiera: napoii, napiwków.

Cena 300$/os.

CITY TOUR

DSCN4672

To doskonała okazja na poznanie okolicy. polskojęzyczny przewodnik przybliży państwu Hurghadę oraz opowie o zwyczajach, kulturze i tradycjach mieszkańców Egiptu. W czasie wycieczki odwiedzicie państwo kościół koptyjski, meczet. zabierzemy Państwa na jedno z bardziej reprezentacyjnych miejsc w Hurghadzie – nową Marinę. krotki odpoczynek przy kawie, herbacie lub fajce wodnej-shishy, a następnie czas na zakupy w sklepie wolnocłowym i galerii z pamiątkami.

Cena 10$/os.

INFORMACJE O HURGHADA

Hurghada na przestrzeni 30 lat przeobraziła się z niewielkiej rybackiej wioski liczącej kilkuset mieszkańców w jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Afryki Płn.
Kurort usytuowany nad Morzem Czerwonym, na zachodnim brzegu Zatoki Sueskiej, oddalony od stolicy Egiptu – Kairu ok. 500 km. Sławę osiągnęła dzięki wspaniałemu położeniu nad kryształowo czystym Morzem Czerwonym, obfitującym w malownicze rafy koralowe, które są głównym atutem Hurghady. Ponadto bliskość bezkresnej pustyni, malowniczy łańcuch górski, cicha i spokojna okolica, piaszczyste plaże – to wszystko przyciąga turystów pragnących wypocząć.
Hurghada to raj dla miłośników najróżniejszych sportów wodnych, w szczególności nurkowania i snurkowania.
Miasto w dalszym ciągu jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym – powstają nowe obiekty i hotele. Należy więc liczyć się z pracami budowlanymi w otoczeniu hotelu.
Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok dzięki korzystnym temperaturom powietrza oraz ciepłym wodom Morza Czerwonego, których temperatura waha się w granicach 19C – 23C zimą oraz 22C – 26C latem.
Hurghada posiada dwa centra: SAKKALA ( DOWN – TOWN ) i AL DAHAR, w których znajdą Państwo liczne restauracje, puby, kluby, sklepy i arabskie bazary.
Każdy miłośnik nurkowania ma tutaj możliwość poszerzenia zakresu swoich umiejętności. W Hurghadzie znajdują się liczne szkoły nurkowe zapewniające profesjonalne szkolenie, wykwalifikowanych instruktorów oraz możliwość uzyskania międzynarodowej licencji.
Zachęcamy również do zwiedzenia miejscowego Akwarium, gdzie można obserwować podwodną faunę i florę; podobne atrakcje zapewnia wycieczka łodzią podwodną lub łodzią ze szklanym dnem, z pokładu których można robić zdjęcia.
Hurghada jest bardzo dogodnym punktem wypadowym dla innych wycieczek fakultatywnych.

SAHEL – HASHISH – NOWOŚĆ !!!

Najnowsza ekskluzywna dzielnica Hurghady położona wzdłuż pięknego piaszczystego odcinka plaży. Sahel Hashish usytuowany jest 17 km. od lotniska w Hurghadzie, w kierunku zatoki Makadi Bay. Znajdują się tu przepiękne, niemal dziewicze jeszcze plaże, a błękitne wody kryją ogromne bogactwo raf koralowych. W części tej znajdują się także najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele w całej Hurghadzie.

EL GOUNA

El Gouna jest nowoczesnym i ekskluzywnym kurortem położonym 25 km. na północ od Hurghady. Wspaniałe miejsce do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Zbudowane według idei wenecjańskiej – cały kurort przecinają z morską wodą. Hotele położone są na archipelagu wysepek połączonych ze sobą siecią mostków. W miejscowości znajduje się pole golfowe, dwa kompleksy handlowe z restauracjami oraz kino pod gołym niebem. Szczególnie polecamy dla osób pragnących wypoczywać w zaciszu pustynnych piasków.

MAKADI BAY

Zatoka Makadi znajduje się 35 km. na południe od Hurghady. Spokojny kurort o nowoczesnej zabudowie powstał zaledwie kilka lat temu. Jest to idealne miejsce dla amatorów nurkowania i wypoczynku rodzinnego. Zróżnicowana oferta sportów wodnych i kryształowo czysta woda z piękną rafą koralową, zachęcają do aktywnego wypoczynku.
Płetwonurkowie i osoby, które pragną nauczyć się nurkowania, mogą zarezerwować w Makadi Bay zanurzenia i kursy nurkowania. W zatoce usytuowanych jest kilka luksusowych hoteli z doskonałą obsługą i bogatą ofertą rozrywkową.

SAFAGA

Ta niewielka Malownicza miejscowość wypoczynkowa na wybrzeżu Morza Czerwonego, otoczona pustynią, oddalona o 60 km. na południe od Hurghady. Dawniej, niewielka wioska rybacka, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako port międzynarodowy, z którego wypływają pielgrzymki do Mekki. Krystalicznie czysta woda i fantastyczne rafy koralowe RAS ABU SOMA, SHOAB SHEAR oraz najsłynniejsza z nich TOBIA SHOAB przyciągają tu z całego świata miłośników nurkowania. W Safadze znajdziemy doskonałe warunki do uprawiania tych sportów. Safaga zyskała sobie również miano jednego z kurortów, znanych z unikalnego, ekologicznie czystego piasku, mogącego wyleczyć szereg chorób skóry i układu kostnego. Część hotelowa mieści się w zatoce Lotus Bay, na północ od portowej części miasta. Chociaż miejsca nurkowe wokół Safagi przypominają swoim charakterem rejon Hurghady zasługują jednak na uwagę, sa bowiem mniej eksplorowane przez płetwonurków. Najlepsze miejsca nurkowe: Tobia Island, Tobia kebir, Ras Abu Soma, Shab Sheer, Satem Express, Panorama Reef, the Wali, Abukafan.