Oaza Siwa

line Oaza Siwa

logo (1)

prywatny przewodnik po Egipcie

Wycieczki Egipt

dla indywidualnych

rezerwacja bez pieniędzy   –   zapłata dopiero na miejscu w hotelu

OBSŁUGA W JĘZYKU POLSKIM

DZIECI DO 6 LAT JADĄ GRATIS, DZIECI 6-12 LAT PŁACĄ POŁOWĘ CENY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O WYCIECZKACH FAKULTATYWNYCH UDZIELA PRZEWODNIK NA MIEJSCU W EGIPCIE

Dzień 1
Jedziemy klimatyzowanym mini busem w kierunku Siwa, 550 kilometrów do północno zachodniej części Kraju.
Będziemy w oazie Siwa w godzinach wieczornych.

Kolacja i nocleg w hotelu w Siwa

Dzień 2

Śniadanie w hotelu.
Zaczynamy naszą wycieczkę do góry umarłych. Istnieje wiele ciekawych grobowców, żeby zobaczyć. W tym grobowiec Sia-mona, pochodzący z 3 wieku przed naszą ERĄ i grób Mesu-Isis należących do 26 dynastii.

Potem jedziemy do starożytnego miasta Szali, które zostało założone w XIII wieku i prawdopodobnie zostało zniszczone w XX wieku z powodu trudnych opadów. Domy w mieście zostały wykonane z “Khershef”, lokalnej mieszanki gliny, soli i wielu innych materiałów.

Następnym punktem programu będzie świątynia Wyrocznia Amona, jeden z najbardziej znanych i ważnych zabytków Siwa. Aleksander Wielki odwiedził świątynię w 331 P.n.e. i uzyskał tytuł króla Egiptu.
Naszym następnym przystankiem dnia będzie łazienka Kleopatry, gdzie będziemy korzystać z kąpieli w tym wspaniałym  naturalnym kąpielisku.
Naszą ostatnią wizytą dnia będzie Gebel Dakrour, jedno z miejsc znanych na całym świecie z leczenia reumatyzmu poprzez umieszczenie całego ciała w gorącym piasku tej góry. To miejsce jest znane od czasów  Ptolemeusze i grecko-rzymskich epok.
Kolacja i nocleg w hotelu w Siwa.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu

Jedziemy jeepem do Bir Wahed, jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych znajdujących się 15 km na południowy zachód. Jest to studnia znajdująca się w centrum wydmy i jest najlepszym miejscem do kąpieli w wodzie mineralnej.
Następnie kontynuujemy naszą podróż po magicznej pustyni wokół Siwa i poznajemy starożytne skamieniałości. Tam są szczątki pochodzące z różnych epok dawnych czasów.

Oglądamy wspaniały zachód słońca.

Kolacja i nocleg w obozie

Dzień 4

Śniadanie w obozie
Jedziemy Jeepem do Abu Shrouf, który jest wsią znajdującą się w pobliżu Siwa i są tam ruiny rzymskiej świątyni i niedawno odkryte grobowce rzymskie oraz starożytną fabrykę produkującą oliwę z oliwek. Na terenie wsi znajduje się najlepsze podziemne źródło słodkiej wody.
Kontynuujemy naszą podróż do naturalnych źródeł Coraishet i Ain Safi, znajdujących się zaledwie dwa kilometry na południowy wschód od Siwa i są otoczone palmami i zielenią.

Kolacja i nocleg w hotelu w Siwa.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Potem jedziemy do Kairu lub do Hurghady

* W trakcie wycieczek zamiast obiadu suchy prowiant

Cena zawiera:

przelot z Polski do Hurghady lub do Kairu i powrót z Hurghady lub Kairu do Polski

ubezpieczenie

transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotniska

pobyt w hotelach turystycznych 4****

wyżywienie 2 posiłki dziennie ( śniadanie i obiadokolacja ) lub All inclusive

opiekę polskojęzycznego rezydenta i polskojęzycznego przewodnika podczas pobytu

wycieczki do Kairu i Oaza Siwy

transfery i bilety występu do obiektów zwiedzanych

cena  2000 zł. ( śniadanie i obiadokolacja ) a All inclusive 2300 zł.

Informacje o Oaza Siwa

Oaza Siwa, oddzielona od reszty kraju setkami kilometrów pustyni, jeszcze pod koniec XIX w. była praktycznie niezależna od Egiptu i zdołała zachować unikalna kulturę. Jednak pomimo – lub z powodu – jej odosobnienia, już w czasach starożytnych przyciągała ludzi z zewnątrz. Tedy właśnie kroczyła legendarna armia kambyzesa, kiedy nadeszła śmiercionośna burza piaskowa, a Aleksander Wielki przybył tu, aby posłuchać głosu słynnej wyroczni Amona. Opowieści o Santariji ( jak kiedyś nazywano oazę ) krążyły natomiast po arabskim świecie jeszcze w XIX w. W czasach współczesnych oaza gościła królów i prezydentów, antropologów i generałów. Turystyka zaczęła się tu rozwijać dopiero w połowie lat 80., jednak w ostatnich latach nabrała rozmachu, w miarę jak przybywało turystów indywidualnych i zorganizowanych grup. Choć mieszkańcy oazy cieszą się z zysków z turystyki, chcieliby utrzymać jej rozwój w rozsądnych granicach i nalegają, aby nie organizować tu lotów czarterowych.
Oaza ma do zaoferowania wszystkie pustynne atrakcje krajobrazowe: bujne zagajniki palmowe dokoła słodkowodnych źródeł I słonych jezior, a także surowe masywy górskie i ogromne wydmy. Równie duże wrażenie wywierają ruiny Szali i Aghurmi, wzniesionych z gliny miasteczek przypominających labirynt, które niegdyś chroniły mieszkańców oazy przed pustynnymi najeźdźcami. Po całej oazie rozproszone są ruiny świątyń, które świadczą o dobrobycie, jaki panował tu w czasach grecko-rzymskich. Istnieje także pogląd, ze w Siwie znajduje się grób Aleksandra Wielkiego. Turyści zafascynowani są również miejscowa kultura oraz sposobem, w jaki reaguje ona na zewnętrzne wpływy, takie jak telewizja, oświata czy turystyka. Obecnie tylko starsze kobiety noszą tradycyjne stroje, srebrna biżuterie i skomplikowane fryzury. Młode mężatki i panny ubierają się podobnie jak ich rówieśniczki w dolinie Nilu. Mieszkańcy oazy nadal jednak obchodzą własne święta i kultywują lokalne zwyczaje, w szczególności obrzędy ślubne. Miedzy sobą rozmawiają w języku berberyjskim, siwi. Pomimo rozmaitych przemian, mieszkańcy Siwy zachowują swa tożsamość i z pewnością nie utracą jej w przyszłości.