Jerozolima

line Jerozolima

logo (1)

prywatny przewodnik po Egipcie

Wycieczki Egipt

OBSŁUGA W JĘZYKU POLSKIM

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O WYCIECZKACH FAKULTATYWNYCH UDZIELA PRZEWODNIK NA MIEJSCU W EGIPCIE

JEROZOLIMA Z HURGHADY – SAMOLOTEM – JEDNODNIOWA PIELGRZYMKA

1. Zbiórka z hoteli
2. Wylot z Hurghady przylot do Taby
3. Przejście przez kontrolę graniczną po stronie egipskiej (podobne procedury jak przy wylocie: należy wypełnić karty wyjazdowe z Egiptu i podejść z paszportem i kartą do okienka).
4. Przejście ok. 500m do przejścia granicznego z Izraelem wypełnienie kart wjazdowych do Izraela
5. Przejazd autobusem ok. 200km nad Morze Martwe gdzie będą mieli Państwo około 60 minut na wyjątkową kąpiel w najbardziej zasolonym morzu świata (średnie zasolenie to około 30%). W pobliskich sklepach będzie możliwość dokonania zakupu produktów z Morza Martwego. Następnie przejazd do Betlejem,
6. Następnie podróż i zwiedzanie Betlejem (ok. 160km). Zakupy, dewocjonalia, które będzie można poświęcić w miejscu narodzenia Jezusa.
7. obiad.
8. Kolejnym punktem programu jest przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną, z której rozciąga się wspaniała panorama na starą Jerozolimę.
9. Zwiedzanie starej Jerozolimy (Wieczernik – miejsce gdzie odbyła się ostatnia wieczerza, Grób Króla Dawida, Dormicjum – domniemane miejsce gdzie zasnęła Maria, Grób Jezusa, Kościół Grobu Pańskiego, Ostatnia część drogi krzyżowej od stacji 10-tej do 14-tej, Ściana Zachodnia zwana Ścianą Salomona, Ściana Płaczu – pozostałość po dawnej świątyni Króla.
10. Powrót autobusem do granicy egipskiej, przejście przez granicę (podobne procedury jak przy wyjeździe)
11. Samolot wylatuje z Taby, przylot do Hurghady.
• Prosimy wziąć paszporty! Realizowany program jest ramowy i mogą nastąpić w nim zmiany, wynikające z np. świąt religijnych, rozporządzeń władz, itp.
• Cena Zawiera: transfery, przelot, bilety wstępu, polskojęzycznego przewodnika, departure tax z Izraela, opłata przyjazdowa do Egiptu, obiad.
• Cena Nie Zawiera: napoii, napiwków.

Cena 300$

JEROZOLIMA Z TABY LUB Z SHARM EL SHEIKH

Cena 135$